Ön a régi honlapunk oldalait böngészi!


Jelenlegi honlapunkat ide kattintva tekintheti meg.

Ide kattintva tovább böngészheti a régi oldalt.


SOFTWARE
EBPP
NYOMTATÓK
KÁRTYA NYOMTATÓK
SITEMAP
MAGUNKROL
[Software • Termékek]

TestDirector

A Mercury Interactive TestDirector nevű terméke az alkalmazások tesztelésének szervezésére, tervezésére szolgáló eszköz. A tesztelés teljes életciklusát lefedi, a tesztek megtervezésétől a hibakezelésig. Az "Open Test Architecture"-nek köszönhetően más tesztelő programokkal és alkalmazásokkal is integrálható.

A program több felhasználó egyidejű kiszolgálására van felkészítve, amit a központi repository használata nagymértékben segít. Ide a teszt szkriptek, a hibák és a jelentések kerülnek. A TestDirector egységes felületen teszi elérhetővé a tesztek megtervezését, a végrehajtásukat és a hibák nyomonkövetését.

A központi repository tárolására kisebb adatbázis esetén Microsoft Access-t, míg egyéb esetekben valamilyen relációs adatbázis kezelőt használhatunk. (Oracle, Sybase, Microsoft SQL)

A legtöbb szoftver teszteléséhez szükség van a manuális és automatikus tesztek kombinációjára. A TestDirector lehetőséget biztosít a manuális, az automatikus funkcionális, regressziós és terhelés teszteket egy egységes hierarchikus szerkezetben megjeleníteni és ez által megkönnyíteni a tesztelés tervezését. Minden teszthez megjeleníthető a leírásuk, az állapotuk, a felhasználó teendői és a várt értékek.

A tesztelés tervezésének kezdetén meg kell határozni, hogy mit szeretnénk tesztelni és mik a várt eredmények. Ezt, akár egy szövegszerkesztőben is megtehetjük, mert a TestDirectorba egy gombnyomással importálhatunk szövegfájlt a Word-ből. A fentieken kívül más dokumentációt is csatolhatunk az egyes tesztekhez, így megoldható például a követelmények és a tesztek egymásnak megfeleltetése.

A tesztek túlnyomó többsége természetesen manuális ezért a program nem is teszi fel, hogy minden automatikus tesztszkriptekben van leírva. Arra azonban lehetőség van, hogy a manuális tesztekből automatikust hozzunk létre, ami jelentősen csökkenti a teszt végrehajtási idejét és bármikori ismétlést tesz lehetővé.

A tesztelés folyamatának megtervezése után a végrehajtás következik. Ez automatikus teszt esetén például a Mercury Interactive más termékeinek (WinRunner, LoadRunner) segítségével történhet. A tesztelés eredménye természetesen a TestDirector repository-jába kerül. A program lehetőséget nyújt a tesztek megadott időpontban történő indítására, akár egy távoli gépen is. Például beállíthatjuk, hogy éjféltől reggel 5-ig fusson az automatikus funkcionális tesztelés adott gépeken. A TestDirector képes a rendszer illetve az alkalmazás hibáját detektálva a kérést automatikusan a hálózat más gépeire irányítani.

A program a manuális tesztelést a lépések és a várt értékek megjelenítésével segíti. A felhasználónak lehetősége van jelentéseket írni az adott lépés sikeréről vagy sikertelenségéről. A tesztelésről mindig napló és hibajegyzék készül, amelyek a későbbiekben bármikor megtekinthetőek.

A repository támogatja a verziókezelést is, így sok felhasználó esetén is nyomonkövethetőek a módosítások és az előző verziók sem vesznek el.

Ha hibát találunk, a program lehetőséget biztosít arra, hogy azok kijavítását hozzárendeljük valakihez. Természetesen a hiba eléréséhez szükséges lépések is lekérdezhetőek, ami a hiba reprodukálhatóságához szükséges. Nagyobb méretű projekteknél könnyen előfordulhat, hogy több, egymástól távoli helyszínen folyik a tesztelés. Erre az esetre a távoli hibabejelentés jelenthet megoldás, melynek révén a Web-en keresztül elérhető a program hiba nyilvántartó modulja. Azonban nemcsak hibát jelenthetünk így be, hanem megnézhetjük az eddigi jelentéseket, elemezhetjük a hibák feltűnésének trendjét és mindezt egy böngészőn keresztül.

A tesztelés utolsó fázisa az eredmények elemzése. A TestDirector számos előre formázott grafikonnal és jelentéssel támogatja az elemzést. A elemzés adatai exportálhatóak többek között Microsoft Excel-be, ReportSmith-be, Crystal Reports-ba, illetve még számos más szoftverbe. A jelentéseket nemcsak a tesztelés végén, hanem természetesen a tesztelés bármely szakaszában létrehozhatjuk. A dokumentum generátor segítségével a jelentések HTML-ben vagy Microsoft Word-ben készíthetőek. A generálás sablonjai természetesen szerkeszthetőség révén tetszőlegesen testreszabhatóak.

Más gyártók illetve saját fejlesztésű programokkal is integrálható a TestDirector a TDAPI-n (TestDirector Apllication Program Interface) keresztül. Az API lehetőséget biztosít az adatbázishoz történő hozzáféréshez, beleértve módosítást is.



[ FŐOLDAL | SOFTWARE | NYOMTATÓK | KÁRTYA NYOMTATÓK ]
SITEMAP | [ MAGUNKRÓL | TANFOLYAMOK ]

Triad 1999-2001. - Minden Jog Fenntartva