Ön a régi honlapunk oldalait böngészi!


Jelenlegi honlapunkat ide kattintva tekintheti meg.

Ide kattintva tovább böngészheti a régi oldalt.


SOFTWARE
EBPP
NYOMTATÓK
KÁRTYA NYOMTATÓK
SITEMAP
MAGUNKROL
[Software • Termékek]

RTM - ismertető

Az Integrated Chipware RTM (Requirement and Traceability Management) nevű terméke a követelmények kezelésében és a kapcsolódó adatok követhetőségében nyújt rendkívüli segítséget.

Az RTM egy projekt követelményeinek a rögzítésétől az automatikus dokumentáció-generáláson át a projekt haladásának nyomon követéséig minden feladatra ad megoldást. A szoftver ORACLE adatbázis alapú repositoryval dolgozik, így a hozzáférés-kezelés és az adatbiztonság problémája is gyorsan és rugalmasan megoldható. Az RTM Workshop több egymással szorosan együttműködő programból áll, ezek az icManage, icExplorer, icConcept, icWord, icFrame és az icBrowser.

Az RTM-ben a projekt egy olyan munkaterület, ahol az együvé tartozó információkat létrehozhatjuk és tárolhatjuk. A projektek létrehozását és teljes körű adminisztrálását az icManage programmal végezhetjük el. Itt adatbázis szinten a rendkívül szélesen szabályozható hozzáférés-kezelés mellett rollback szegmenseket hozhatunk létre vagy törölhetünk és a tablespace-eket is adminisztrálhatjuk. Ha ez nem elég, akkor pedig az RTM Workshop mellé kapott Oracle7 teljes funkcionalitásából választhatunk. Az icManage lényege persze a projektek adminisztrálása, itt hozhatunk létre új projekteket; archiválhatjuk vagy visszaállíthatjuk őket; létrehozhatunk, módosíthatunk projekt-sémákat, és sok egyéb mellett a lockok kezelését is itt oldhatjuk meg.

Minden projekt alapvető része a projekt-séma, ami az adatok struktúráját és egymáshoz való viszonyát határozza meg. Ez nagyon hasonlít az UML-ből ismert osztály diagramra. A követelményeket különböző osztályokba rendezhetjük, amelyeknek különféle – implicit (pl. létrehozás ideje) és felhasználó által definiált (pl. prioritás)– attribútumai lehetnek. Az osztályok alapján hozhatunk létre később példányokat, ezek lesznek az objektumok és ezek tartalmazhatják a követelményeket. Az osztályok között pedig kapcsolatokat definiálhatunk, amelyek például a projekt adatainak menetét határozzák meg az ötlettől, a rendszerterven át a tesztesetek megalkotásáig. Az osztályok is különböző típusokba sorolhatók, van pl. általános, követelmény, illetve megjegyzés-osztály is, de új típusok is definiálhatók. Ilyen osztály-típust lehet rendelni az StP modellekből kinyert információkhoz is, ezáltal a tervek egyes elemei a követelményekhez csatlakoztathatóak. Az osztály-típusok egyébként többek között az attribútumokban különböznek, amelyek szöveges, numerikus, alfanumerikus, lista, dátum, grafikus és akció típusúak lehetnek.

A projekt-séma megalkotása után az adatokat az icExplorer felületén keresztül láthatjuk. Innen elérhetünk minden programot és adatot, amire szükségünk lehet. Az objektumok adatait – akár egyesével, akár többet egyszerre – az icConcepten keresztül tekinthetjük meg és szerkeszthetjük. A projektben az előbb említett objektumok mellett definiálhatunk filtereket, kollekciókat, form-okat, szkripteket és workflow-okat. A filterek segítségével meghatározhatjuk, hogy az osztály mely objektumait kívánjuk megjeleníteni és milyen formában, mindezt az attribútumokra definiált különböző korlátozó feltételek segítségével tehetjük meg. A form-ok szintén az objektumok megjelenítését határozzák meg, azonban itt grafikai megjelenítést dolgozhatjuk ki. Kulcsszavak alapján gyűjthetjük kollekciókba a megfelelő objektumokat, ezzel könnyítve a keresést és a feldolgozást. A szkriptekkel a kereséseket szabhatjuk testre, míg a workflow-ok segítségével a követelményekhez állapotokat rendelhetünk és ezzel megvalósíthatunk tetszőleges munkafolyamatot.

Nagyon fontos funkciót valósít meg az icWord, illetve icFrame. A két program a népszerű szövegszerkesztők felé teremti meg a kapcsolatot oly módon, hogy például egy Word dokumentumból – ami mondjuk a projekt felvetést tartalmazza – akár egyesével, kézzel akár automatikusan kijelölhetjük a kulcsgondolatokat és követelményként az RTM-be importálhatjuk ezeket. A manuális módszer alig bonyolultabb a drag-and-drop technikával, míg az automatikus importálásban egy sokat tudó varázsló segíti munkánkat, ráadásul egyedi szabályokat is megadhatunk az importálandó szövegrészek megkeresésére. Egyébként máshol is gyakran találkozhatunk varázslókkal, amelyekkel jelentősen nő az RTM Workshop-pal végzett munka hatékonysága. A szövegszerkesztők kapcsán meg kell említeni azt a fontos funkcionalitást is, hogy automatikusan szinkronban tartható egy importált dokumentum és az abból kinyert objektumok attribútumainak tartalma. Természetesen az eddigieket fordítva is eljátszhatjuk, tehát az RTM adatbázisában tárolt adatokból, követelményekből is létrehozhatunk egy Word vagy FrameMaker dokumentumot, mondjuk jelentés gyanánt.

A jelentések, illetve dokumentumok generálását hatékonyabbá és szabványossá tehetjük a DocExpress nevű eszközzel. A DocExpress, amely számos egyéb – a szoftverfejlesztési folyamatban részvevő – eszközhöz is biztosít kapcsolatot, az RTM-hez különböző sablonokat és projekt-sémákat nyújt, amelyekkel 25 különféle táblázatot illetve jelentést lehet létre hozni. Ilyen sablonok és projekt-sémák segítségével több elfogadott katonai, kereskedelmi vagy ipari szabvány (pl. MIL-STD-498, DOD-STD-2167, ISO 9000-3/6592, ISO 12207) formai és strukturális követelményeinek megfelelve építhetjük fel a követelményeinket.

A Visual Network Tool segítségével megjeleníthetjük az objektumainkat, azok egymáshoz vagy egyes kollekciókhoz való kapcsolódását és mindezt természetesen teljesen testreszabhatóan. Megadhatjuk, mely attribútumokat lássuk a képernyőn, megjeleníthetjük egy objektum gyermekeit, vagy szülőjét, megjegyzést fűzhetünk hozzájuk vagy akár szerkeszthetjük is őket.

Végül fontos megemlíteni az icBrowser programot, amellyel az Intraneten vagy Interneten keresztül egy web-browserrel tekinthetjük meg az RTM-ben tárolt adatokat, ahhoz hasonlóan, mintha az RTM előtt ülnénk. Az RTM-ből elérhető összes lekérdezést az icBrowser segítségével is megcsinálhatjuk, sőt megjegyzéseket is fűzhetünk az egyes objektumokhoz. Ezzel többek között elkerülhetjük azt, hogy minden gépre külön telepíteni kelljen az RTM Workshopot, mégis akárki (a megfelelő jogosultságok birtokában) hozzáférhet az adatokhoz.



[ FŐOLDAL | SOFTWARE | NYOMTATÓK | KÁRTYA NYOMTATÓK ]
SITEMAP | [ MAGUNKRÓL | TANFOLYAMOK ]

Triad 1999-2001. - Minden Jog Fenntartva